دنیای برنامه نویسی و نرم افزار

معرفی ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت

معرفی ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت

معرفی ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که می توان آن را بصورت زیر آن را تعریف نمود:

سئو (بهينه‌سازي موتور جستجو) به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست. آن‌ها براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

معرفی ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت

 

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

در این بین برای سئو سایت ابزارهای زیادی وجود دارد که در این مطلب میخواهیم نمونه از سایت هایی که چنین ابزارهای را بصورت رایگان یا پولی دراختیارمون قرار میدهند را معرفی کنیم.قبلا نیز ابزارهایی را برای مرورگر کروم معرفی کردیم.

 

معرفی GTmetrix

سایت GTmetrix یکی از ابزارهای آنلاین قوی و پرطرفدار است مخصوصا در ایران طرفداران زیادی به این سایت سر میزنند و وب سایت خودشان را مورد ارزیابی قرار میدهند، و جالب آن است که بدانید بیشترین ترافیک سایت جی تی متریکس از سمت ایران است و کاربران ایرانی بیشتر از هر کاربران دیگری وارد این سایت میشوند، GTmetrix یک سایت کارآمد جهت تست و آنالیز سرعت بارگذاری وب سایت است که به بررسی لودینگ و پارامترهای مختلف که در سرعت بارگذاری وبسایت تاثیرگذار هستند، می پردازد.

برای آشنایی بیشتر با این سایت میتوانید کتاب آموزشی بصورت PDF را از لینک زیر دریافت کنید :

دانلود کتاب

 

معرفی سایت های ایرانی در زمینه سئو

در بین سایت های ایرانی نیز دو سایت sitecheckup و هاست ایران نیز ابزارهای کاربردی را دراختیار شما قرار میدهند که میتوانید استفاده کنید.

 

معرفی pingdom

Pingdom یک شرکت ارائه خدمات مانیتورینگ آپتایم و خدمات مدیریت عملکرد وب سایت مستقر در سوئد می‌باشد. همواره یکی از چیز‌هایی که هر وب مستری با آن آشناست، ابزار بررسی سرعت لود وب سایت Pingdom می‌باشد و در بین کاربران وردپرسی نیز می‌توان یکی از پرطرفدارترین ابزار‌ها آن را معرفی کرد.

 

معرفی سایت های برای نمایش تاریخچه سایت شما

شاید قبل از سئو سایت بهتر است که اطلاعاتی درمورد سابقه سایت و دامنه موردنظر داشته باشیم. برای همین سایت هایی وجود دارند که از چندسال پیش تا الان اقدام به تهیه اسکرین شات از سایت های شماکرده اند و میتوانید در هرتاریخ موردنظر اطلاعاتی از سایت موردنظرتون داشته باشید.

www.screenshots.com

archive.org

سایر سایت های در زمینه سئو

www.woorank.com

https://seositecheckup.com

http://www.seomastering.com

فرستادن پینگ به گوگل http://pingomatic.com

بررسی در دسترس بودن سایت با قابلیت مانتیورینگ uptimerobot.com

http://ping.eu/ping

https://geopeeker.com

https://www.ultratools.com/tools/dnsHostingSpeed

https://validator.w3.org


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *